deneme12

SURREAL BİR KARİYER SERÜVENİ...


SURREAL ROOM Çalışanları anlatıyor...

‘’Neden SURREALROOM?’’


Biz üretmeye doyamayan tasarımcılarımızla içerde bir yerde olan hayali dünyamızda, Inception misali rüyalarda buluştuk. Tüm yaratıcı çalışmalarımız buradan çıksın diye bir oda inşa ettik. Adını da SURREAL ODA koyduk. Yapılacak çok işimiz, yürüyecek çok yolumuz var dedik. Plan - program, deadline, toplantı anlarımızda bile çok eğlendik.

Sen de şu anda yaşadığımız yerden 400 bin kilometre uzaklıkta 3 günlük mesafede çalışmaya, olağanüstü şeyler keşfetmeye, bolca üretmeye ve fark yaratmaya hazır hissediyorsan bizim için title’ların bir önemi yok. Fikirlerin, donanımın, karakterin ve yeteneklerinle,

Surreal Bir Deneyim için Aramıza Katıl!

Alanlar:
Grafik I Yazılım I Sosyal Medya I Blog ve İçerik I Dijital Reklamcılık I İllustrasyon I Oyun İşleri I Redaksiyon – Çeviri I Pazarlama I Global Marketing or Space

Sonuçta burada yazmayan ama sizin işinize çok yarar dediğiniz, gözlerinizden şimşek çaktıran alan ya da projeleriniz varsa lütfen bize ulaşın.


 

SURREALROOM KÜLTÜRÜ

denem21

SEVDİKLERİMİZ

1. Kedileri Severiz. Ajansa dostunuzu getirebilirsiniz. Severiz :)

2. Doğayı severiz. Ağaca tırmanmayı, begonvil yetiştirmeyi, yasemin koklamayı, dalından limon yemeyi, kuş  seslerini severiz. Doğayı koruruz. Koruyanı severiz.

3. Saygılı, huzurlu, neşeli, dayanışma ruhu ile çalışmayı severiz.

4. Yaratıcı fikirlere hayranız. Hem heyecanlanırız hem de yaratıcılığı alkışlarız.

5. Üretken olmayı severiz. Bugün sadece birkaç saat çalışmak üretkenliğinize faydalıysa ve zaman yönetimi sorununuz yoksa neden olmasın!

6. Ulaşılabilir olmayı ve iletişim kurmayı severiz. Hem ekip içinde böyleyiz hem de müşterilerimizle.

7. Hiyerarşik değil yan yana sıralanırız. Hatta sıralanmayız. Günün sonunda iş en iyi şekilde ulaştırılmış mı ona bakarız. Patronculuk oynamayız. 

8. Mini partileri, eğlenmeyi, hediyeleri, minik sürprizleri sever ve yaparız. Oyun oynamayı severiz. Dart, ping pong, isim - şehir, sanal gerçeklik... Yarışmalar yaparız.

9. Hukuk ve adalet severiz. İş hukukunu takip ederiz. Aynı zamanda tüm ödemeleri zamanında ve eksiksiz yatırmayı severiz.

10. Bisiklet sürmeyi severiz ekibe bisikletleri ile boyalarını hediye eder sonra ekipçe istedikleri renge boyarız.

11. ''Bunca eğlencenin içinde hangi ara çalışıyorsunuz?'' diyenlere inat çok çalışmayı severiz fakat bunun da bir adabı vardır deriz. Kendinize zaman ayırmanızı isteriz. 

12. Yemek vakti de yemek yemeye odaklanırız. Akdeniz usulü beslenir ve acele etmeyiz. Yemek saatimize İK ya da Direktör karar vermez, işin yoğunluğu ve keyfimiz karar verir.

13. Eğitimi de gelişimi de severiz, önemseriz. İhtiyaç olduğunda ekibimizi destekleriz değil, eğitimin her zaman ihtiyaç olduğunu biliriz.

14. İşimizi ve birbirimizi özde severiz. Sevgi dolu bir ekibiz. Arada free hug günü yaparız. Özellikle de zorlu bir süreçten geçiyorsak. Birbirimize sarılarak sevgimizi çoğaltırız.

15. Gün içinde minik şekerlemeleri severiz. Arada kestiririz.

16. Spor yapmayı severiz. Hep bilgisayar başında değiliz. Sağa sola koşarak, yürüyerek, bisikletle gideriz. Yoga, kickbox yapanlarımız da mevcuttur.

17. Sanat severiz. Ekibimizin sanatla yakınlaşma çabalarını maddi manevi destekleriz.

18. Ajansta her zaman müziğimiz olur, açar dinleriz. Enstrüman çalanlarımız olur, çalar dinleriz. İçinde ukde kalanlara enstrüman ya da kurs gibi minik desteklerde bulunuruz. 

19. Tüm etnik köken, dil, din, mezhep, cinsiyet tercihlerine karşı saygılıyız ve çok renkliliği severiz.

20. Yılda bir kez fiziki olarak ekipçe gönüllülük çalışmalarına katılırız. Seçeceğimiz projeye ekipçe karar veririz. Bu süreyi elbette ödemeden düşmeyiz.

21. Ekibimizin hayallerini imece usulü gerçekleştirmeyi severiz. Her sene bir iki arkadaşımızın hayalini gerçekleştirmesi için toplantı yapar, fikir üretir ve destek sağlarız.

22. Happy Hour değil de tekne, yat turları yapmayı severiz. Bize her hour happy der kamplara, pikniklere gideriz. Olmadı o sene ekipçe katılacak bir atölye mutlaka buluruz.

23. Espresso seviyoruz biz. Granül kahveden pek haz etmeyiz. Ayrıca halis muhlis Türk kahvesi, Türk çayı içeriz. İtalyan espressosu olmadan da ayılamıyoruz biz. 

24. İleride bir karavan almayı planlıyoruz. Surreal karavanı her sene ekipten birine ödünç vermeyi ve onunla tatil yapmasını sağlamayı istiyoruz.

25. Psikolojik destek bu devirde bir ihtiyaç biliriz. Zaman zaman uzman desteği almayı severiz.

26. Kitap okumayı da okuyanı da çok severiz. Yılda … kez kitap çeki ve müze giriş kartı hediye ederiz. 

27. İsimle hitap edilmesini severiz. Bir de sen ben şeklinde hitap edilmesini. 

28. Firmalar da bizi sever. Bize özel spor salonu indirimi, parfüm indirim çeki gibi olanaklar hediye ederler.

29. Yıllık tatilleri 15 gün değil 1 ay yapmayı severiz. Bayram seyranda ailenizle vakit geçirmenizi isteriz. Ayrıca hafta sonu görüşmeyip birbirimizi özlemeyi severiz. 

30. Çocuk sesi severiz. Çocuğunuzu ajansa getirmeniz bizim için sorun değil. Hamilelik, doğum gibi büyülü anları doyasıya yaşamanızı isteriz. Babayı da destekleriz pek tabii.

31. Kısacası biz hedeflerimizin, hayallerimizin peşi sıra giderken çok çalışırız, kendimizi sürekli geliştiririz ama hayata da vakit ayırırız. En başta saygı ve sevgiye. 

 
denem21

SEVMEDİKLERİMİZ

1. Hayvanları sevmeyenleri, zulmedenleri, huylanan, sevgisiz insanları sevmeyiz. 

2. Yoğun bir metropol şehrinde full kurumsal ve hiyerarşik bir yapıda kariyer gelişimi sürdürmek istiyorsanız burasının size uygun olduğunu söyleyemeyiz. 

3. Bencil, kusur arayan, rekabet yönelimli çalışan kişileri sevmeyiz. 

4. Herkes çok yaratıcı olmak zorunda değil ama yaratıcılığı alkışlamayanları sevmeyiz.

5. Bu durumu suiistimal etmeye meyilli kişileri sevmeyiz ve tercih etmeyiz. Bu konu tamamen güven üzerine kuruludur.

6. Ulaşılabilir olmayan ve ketum kişileri sevmeyiz. İletişime açığız. Her şeyi usulünce konuşuruz. Her önemli anda hem biz birbirimize hem müşterilerimiz bize ulaşabilmelidir.

7. Klasik sistem ve patronculuk oyunlarını seven, kraldan çok kralcı arkadaşları buradan alalım...

8. Eğlenmeyi sevmeyeni biz de sevmeyiz. Şaka tabii. Ekip motivasyonu için yapılan etkinliklere ekibin katılmasını zorunlu tutmayız. Bu zihniyeti de anlamayız. Sevmeyiz.

9. Adaletsizliği sevmeyiz. İş hukukunun yanında kreatifler arasında iletişimsel denge, takdir gibi konuları da adil sürdürmek için elimizden geleni yaparız. 

10. Bu anlamda da çevreye ve sağlığına duyarlı olmayan düşünce yapısını sevmeyiz. Hareket etmeye ve hava kirliliği yaratmamaya dikkat ederiz. 

11. Eğlenceli ve esnek çalışma ortamında ötürü işlerin geciktirilmesini ya da bu durumun suiistimal edilmesini sevmeyiz.

12. Kötü beslenmeyi sevmeyiz ama sevene de mani olmayız. Yemek yiyeceğiniz saatin dahi birilerinin tarafından belirlenmesini sevmeyiz. İş aksamasın yeter.

13. Eğitimi gereksiz bulan ya da küçümseyen insanları sevmezken aynı zamanda eğitimi ego aracı olarak kullanan kişileri de sevmeyiz.

14. Yani, bunun nesini sevmeyiz bilemedik. Tabii sarılmayı sevmiyorsanız sorun yok. Alışırsınız :)

15. Damardan kahve ile enerji iyi fakat böyle robotikleşen insanları sevmeyiz. 

16. Araba bizim için lüks ya da zorunluluk değildir. Her yere arabayla gitmeyi sevmeyiz. Yakın yerler için hareket ederiz. Uzak yerler için toplu taşıma :)

17. Burada ne desek bilemedik! Bu devirde hala sanatı manasız bulan insanlar var.

18. Müzikte, seste konsantrasyonu dağılan arkadaşlar için uygun ortam yaratmakta zorlanabiliriz. Müzik dinlemek depresyonu engeller, sizi odaklar. Tavsiye ederiz :)

19. Irkçılık, cinsiyetçilik ve ayrımcılığa karşıyız. Sadece sevmeyiz diyemeyiz. Aynı zamanda kabul etmeyiz.

20. Sosyal sorumluluk projelerine ‘’sorumluluk kasmaya gerek var mı?’’ şeklinde tepki gösteren kişileri hiç sevmeyiz. Adı üstünde bunun sorumluluk olduğunu biliriz.

21. Tesadüflere çok inanmayız. Birbirimiz için paradan daha fazlasını sağlamalıyız. Hayalleri olmayan ama en çok tutkulu bir hayali olup gerçekleştiremeyenlere üzülürüz.

22. Yapmış olmak için yapılan etkinlikleri sevmeyiz. Biz ihtiyacımız olan zamanları kollarız. Burada amaç rahatlamak. Yoğun çalışmasının tatlı molaları.

23. Granül kahve severlere bizim kahveleri alıştırmak için uğraştığımız da oluyor. Neyse ki çabuk alışılıyor :)

24. Karavan sevmeyeni sevmiyoruz diyemeyiz. Daha da iyi olur. Sıra tekrar daha çabuk gelir :)

25. Benim ihtiyacım yok düşüncelerini pek sevmiyoruz. Tabii umarız hiç ihtiyacınız olmaz ancak deli doktoru bakış açısını 90’larda bıraktık.

26. Kitap okumayanı pek sevmiyoruz. Bundan da pek rahatsızlık duymuyoruz. Özellikle bizim neslimiz için önemli. 

27. Hanım ve Bey demekte ısrar edenleri sevmiyoruz. Bir de sizli bizli :) 

28. Bize indirim ve hediye vermeyen firmaları sevmiyoruz. Sevgili firmalar, buradan size sesleniyoruz :)

29. Benim işim yok, çalışırımcılığa da karşıyız. Özel zamanlar adı üstünde özel. Yapacak bir şeyiniz yoksa hayatı bir kez daha sorgulamanızı naçizane tavsiye ediyoruz. 

30. Çocuk sevmeyeni sevmiyoruz. Hayatın güzellikleri onlar. Ayrıca hayatın hiç bir noktasında, özellikle kadınlar için bir seçim sebebi olmamak zorunda çocuklar. Çocuk da yaparız kariyer de...

31. Saygısızlığı, sevgisizliği ve sorumsuzluğu sevmiyoruz.

Copyright SurrealRoom . Hakları saklıdır.